• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Child's Play

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

  • Shazam!

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Watership Down

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Robin Hood

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Jurassic Galaxy

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Dirty Computer

    ★★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Peter Rabbit

  • Black Panther

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★