• Fantastic Four

    ★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★½

  • Pitch Perfect 2

    ★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★½

  • The Boxtrolls

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • 22 Jump Street

    ★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • American Hustle

    ★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • Thor: The Dark World

  • 12 Years a Slave

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Salinger

    ★★★

  • Gravity

  • Elysium

  • Snowpiercer

    ★★★★½

  • The Wolverine

  • Blue Jasmine

  • Pacific Rim

  • The World's End

  • The Heat

  • World War Z

  • Man of Steel

  • This Is the End

  • Only God Forgives

    ★★½

  • Inside Llewyn Davis

  • Star Trek Into Darkness

  • Iron Man 3

  • Short Term 12

  • Fruitvale Station

  • This Is 40

    ★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★½

  • Life of Pi

  • The Comedy

  • Lincoln

  • Bronies: The Extremely Unexpected Adult Fans of My Little Pony

    ★★

  • Flight

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★★

  • Cloud Atlas

  • Skyfall

    ★★★★

  • Argo

    ★★★½

  • Looper

    ★★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★½

  • Seven Psychopaths

    ★★★½

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★

  • Spring Breakers

    ★★★★★

  • The Master

    ★★★★

  • Frances Ha

    ★★★

  • Killing Them Softly

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • Beasts of the Southern Wild

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man

  • Brave

  • Safety Not Guaranteed

    ★★½

  • Prometheus

  • Mud

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • The Avengers

    ★★★★★

  • Wrath of the Titans

    ★½

  • 21 Jump Street

    ★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★