Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★
Edit this entry  
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Locked Down

Locked Down

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Triangle

Triangle

2009
×
★★★
Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Call

The Call

2020
×
★★★
Edit this entry