kyra has logged 160 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Adrift

Adrift

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★
Edit this entry  
29
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Birthmarked

Birthmarked

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Edit this entry  
03
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Metro Manila

Metro Manila

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Extinction

Extinction

2018
×
★½
Edit this entry  
27
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Scarlet Letter

The Scarlet Letter

1995
×
Read the review Edit this entry  
19
Gridiron Gang

Gridiron Gang

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry