• Project Space 13

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • Red Notice

    ★½

  • Finch

    ★★★

  • The Rescue

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

  • Beba

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Benediction

    ★★★★

  • Listening to Kenny G

    ★★★½

  • Montana Story

  • Dashcam

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Dug Dug

  • Attica

  • Halloween Kills

    ★½

  • Happening

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Julia

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

  • Nine Perfect Strangers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Ali & Ava

    ★★★

  • Compartment No. 6

  • Benedetta

    ★★★★

  • Where Is Anne Frank

    ★★★½

  • Mothering Sunday

    ★★

  • Cow

  • The Souvenir Part II

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Ahed's Knee

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★

  • Loki

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • F9

    ★★★