Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Honk For Jesus. Save Your Soul

Honk For Jesus. Save Your Soul

2022
×
Edit this entry  
24
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
Edit this entry  
23
Living

Living

2022
×
Edit this entry  
23
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Master

Master

2022
×
Edit this entry  
23
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fresh

Fresh

2022
×
Edit this entry  
21
Call Jane

Call Jane

2022
×
Edit this entry  
20
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mike Nichols: An American Master

Mike Nichols: An American Master

2016
×
Edit this entry  
17
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★
Edit this entry  
12
Angels in America

Angels in America

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Wolf

Wolf

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Regarding Henry

Regarding Henry

1991
×
★★
Edit this entry  
04
2 Friends

2 Friends

1986
×
★★★
Edit this entry  
03
Postcards From the Edge

Postcards From the Edge

1990
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Marnie

Marnie

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Edit this entry  
20
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
19
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Biloxi Blues

Biloxi Blues

1988
×
★★★½
Edit this entry  
14
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pleasure

Pleasure

2021
×
Edit this entry  
13
Silkwood

Silkwood

1983
×
★★★★
Edit this entry  
12
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
11
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
★★★½
Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Fortune

The Fortune

1975
×
★★½
Edit this entry  
10
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Procession

Procession

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Day of the Dolphin

The Day of the Dolphin

1973
×
★★
Edit this entry  
07
Carnal Knowledge

Carnal Knowledge

1971
×
★★★½
Edit this entry  
06
Catch-22

Catch-22

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry