Sort by

Wesley has logged 31 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Wanna Hold Your Hand

I Wanna Hold Your Hand

1978
×
★★★★
Edit this entry  
31
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
New Order

New Order

2020
×
★½
Edit this entry  
29
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Judgment at Nuremberg

Judgment at Nuremberg

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
Edit this entry  
19
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
Edit this entry  
18
What the Constitution Means to Me

What the Constitution Means to Me

2020
×
Edit this entry  
17
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Edit this entry  
11
Paris Belongs to Us

Paris Belongs to Us

1961
×
★★★½
Edit this entry  
11
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
French Exit

French Exit

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
06
Time

Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
03
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★½
Edit this entry  
02
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Living Dead at Manchester Morgue

The Living Dead at Manchester Morgue

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry