Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Beggar's Deceit

The Beggar's Deceit

1900
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Ateliers de La Ciotat

Ateliers de La Ciotat

1896
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantasmagorie

Fantasmagorie

1908
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rhythm 21

Rhythm 21

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Partie de cartes

Partie de cartes

1897
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Tommaso

Tommaso

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Addition and Subtraction

Addition and Subtraction

1900
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Grandma's Reading Glass

Grandma's Reading Glass

1900
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dutch Fishing Boats

Dutch Fishing Boats

1898
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Blood Sky

Blood Sky

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
License to Drive

License to Drive

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Tchin-Chao, the Chinese Conjurer

Tchin-Chao, the Chinese Conjurer

1904
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
An Extraordinary Dislocation

An Extraordinary Dislocation

1901
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It's All Gone Pete Tong

It's All Gone Pete Tong

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blancanieves

Blancanieves

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Something Good - Negro Kiss (Alternate Version)

Something Good - Negro Kiss (Alternate Version)

1898
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Amputee

The Amputee

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blue Green

Blue Green

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Darkened Room

Darkened Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bluebeard's Castle

Bluebeard's Castle

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Catwoman

Catwoman

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sh! The Octopus

Sh! The Octopus

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dracula 2000

Dracula 2000

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hotaru

Hotaru

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happy and Glorious

Happy and Glorious

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eye Myth

Eye Myth

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dream of a Rarebit Fiend

Dream of a Rarebit Fiend

1906
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1897
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eternity and a Day

Eternity and a Day

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sherlock Holmes in New York

Sherlock Holmes in New York

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twinkle Nora Rock Me!

Twinkle Nora Rock Me!

1985
×
Read the review Edit this entry  
29
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Elephant

Elephant

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Rock

The Rock

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Pearl of Death

The Pearl of Death

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry