Harry has logged 59 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Cats

Cats

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Crisis of Civilization

The Crisis of Civilization

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Vanishing Lady

The Vanishing Lady

1896
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Culloden

Culloden

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gemini

Gemini

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Life Is Flashing Before Your Eyes

Life Is Flashing Before Your Eyes

1984
×
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Who: An Unearthly Child

Doctor Who: An Unearthly Child

1963
×
Read the review Edit this entry  
01
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
Read the review Edit this entry  
25
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
Read the review Edit this entry  
10
The Tale of Zatoichi

The Tale of Zatoichi

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Risky Business

Risky Business

1983
×
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Celles qui s'en font

Celles qui s'en font

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fuckkkyouuu

Fuckkkyouuu

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Naked

Naked

1993
×
Read the review Edit this entry  
25
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
ZVP

ZVP

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Snow Steam Iron

Snow Steam Iron

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
BIONICLE: Mask of Light

BIONICLE: Mask of Light

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry