• Don't Look Up

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Lamp Lady

    ★★★★½

  • The Os of Bose

  • Minari

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Chemist Cows

    ★★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ed's Dead

    ★★★★

  • The Infatuation of Jaquavious Jacoby

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Fried Egg

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • The Curse of La Llorona

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Bird Box

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

  • Tag

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • American Animals

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • WHAT DID JACK DO?

  • Murder on the Orient Express

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Suburbicon

    ★★★½

  • Darkest Hour

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★

  • Wind River

    ★★★★

  • Fences

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Hidden Figures

  • The Founder

  • Hacksaw Ridge

  • Finding Dory

  • Now You See Me 2

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★★