Ryan has logged 289 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
Edit this entry  
31
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
Edit this entry  
29
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
17
Val

Val

2021
×
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wheelie

Wheelie

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Edit this entry  
11
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Help

Help

2021
×
Edit this entry  
22
Rose Plays Julie

Rose Plays Julie

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★
Edit this entry  
04
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Last Bus

The Last Bus

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Black Balloon

The Black Balloon

2012
×
Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Still Processing

Still Processing

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
01
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry