Conor has logged 191 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Edit this entry  
11
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
Read prior review Edit this entry  
09
The Killing

The Killing

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Network

Network

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
18
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
Read the review Edit this entry  
09
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Edit this entry  
19
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry