• House of Gucci

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★

  • The Boy Who Killed My Parents

  • Birds of Paradise

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Insensate

    ★½

  • Aftermath

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Blood Red Sky

    ½

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

  • Carnaval

    ½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Ferry

    ★★★

  • Halston

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • A Vida Depois do Tombo

  • Get the Grift

    ★½

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Serpent

    ★★½

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Cercados

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • So•nho

    ★★★★★

  • Puparia

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★½

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Nocturne

  • Soul

  • Run

    ★★★½

  • Opera

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ½

  • After We Collided

    ½

  • The Stunt Double

  • Greenland

    ★★

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

    ★★★★

  • The F**k-It List

    ½

  • Voyage Au Bout De La Nuit

  • The Lucky Ones

  • Last Call

  • Couple Splits Up While In Lockdown LOL

  • Spaces

  • Casino

  • Last Message

  • Ferosa

  • Penelope

  • Mayroun and the Unicorn

  • Annex

  • Johnny Ma

  • Unexpected Gift