pat has logged 22 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Current War

The Current War

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Master

The Master

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Judy

Judy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Honey

American Honey

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry