pat has logged 56 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Read the review Edit this entry  
24
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Smaller World

A Smaller World

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry