pat has logged 54 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Seberg

Seberg

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Extraction

Extraction

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The High Note

The High Note

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Downhill

Downhill

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spaceship Earth

Spaceship Earth

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry