pat has logged 94 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Blazing World

The Blazing World

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Misha and the Wolves

Misha and the Wolves

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Marvelous and the Black Hole

Marvelous and the Black Hole

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prime Time

Prime Time

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dig

The Dig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Deon Cole: Cole Hearted

Deon Cole: Cole Hearted

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mystery of D.B. Cooper

The Mystery of D.B. Cooper

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thor

Thor

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry