• Dual

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Cats

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Us

    ★★½

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★½

  • Halloween

    ★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • 211

    ★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Prospect

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Mandy

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Death Note

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★