Wilfred has logged 26 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Weekend

Weekend

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Censor

Censor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Time

Time

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Secondhand Lions

Secondhand Lions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bwakaw

Bwakaw

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Quezon's Game

Quezon's Game

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Balangiga: Howling Wilderness

Balangiga: Howling Wilderness

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Turtles Can Fly

Turtles Can Fly

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry