• The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • In the Earth

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Stunt Double

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Cuties

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Butt Boy

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Promare

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Raising Kratos

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • Overlord

    ★★

  • Apostle

    ★★★

  • Maniac

    ★★★½

  • Hold the Dark

  • High Life

    ★★★

  • Widows

    ★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Shadow

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★