• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Thunder Force

    ½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Wandering Earth

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Holmes & Watson

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mortal Engines

    ★★½

  • Aquaman

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Venom

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Suspiria

    ★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★

  • Incredibles 2

    ★½

  • Ocean's Eight

    ½

  • Tag

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Prospect

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ½

  • Game Night

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Passengers

    ★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • World of Tomorrow

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★