vince has logged 39 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★
Edit this entry  
30
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Training Day

Training Day

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
17
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Edit this entry  
13
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
Edit this entry  
09
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Work It

Work It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★
Edit this entry  
07
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Aloha

Aloha

2015
×
½
Edit this entry  
05
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
½
Edit this entry  
03
Some Kind of Beautiful

Some Kind of Beautiful

2014
×
½
Edit this entry  
03
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read prior review Edit this entry  
01
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Edit this entry