Will has logged 37 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Capone

Capone

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry