shay has logged 40 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Serenity

Serenity

2019
×
Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
Edit this entry  
18
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
½
Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Edit this entry  
14
Ken Jeong: You Complete Me, Ho

Ken Jeong: You Complete Me, Ho

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
13
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Forever My Girl

Forever My Girl

2018
×
½
Edit this entry  
10
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Edit this entry  
10
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Giant

Giant

1956
×
★★★½
Edit this entry  
09
Demetri Martin: Live (At The Time)

Demetri Martin: Live (At The Time)

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
James Dean

James Dean

2001
×
★★★
Edit this entry  
06
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Demetri Martin: The Overthinker

Demetri Martin: The Overthinker

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Rip Tide

Rip Tide

2017
×
Edit this entry  
04
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Yellow Is the New Black

Yellow Is the New Black

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry