• Her

    ★★★★½

  • Prisoners

    ★★★★½

  • Turbo

    ★½

  • The Great Gatsby

    ★★★½

  • The Croods

    ★★

  • Before Midnight

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★½

  • Cloud Atlas

    ★★★★

  • Hotel Transylvania

    ★★★

  • Brave

    ★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★

  • The Lorax

    ★★½

  • Hugo

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • Mr. Popper's Penguins

    ★★

  • Cars 2

    ★½

  • Midnight in Paris

    ★★★½

  • Tangled

    ★★★½

  • Megamind

    ★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Incendies

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Despicable Me

    ★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • Avatar

    ★★

  • Jennifer's Body

    ★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Up

    ★★★★★

  • Coraline

    ★★★★

  • Step Brothers

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★½

  • Superbad

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★

  • Ratatouille

    ★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Charlotte's Web

  • The Departed

    ★★★★½

  • Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

    ★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★

  • Silent Hill

    ★★★½

  • Cars

    ★★★

  • The Pink Panther

    ★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★

  • Wedding Crashers

    ★★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★½

  • The Notebook

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★

  • Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

    ★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Before Sunset

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • Elf

    ★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Lost in Translation

    ★★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★

  • Holes

    ★★½

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★

  • Mr. Deeds

    ★★½

  • Scooby-Doo

    ★★½

  • City of God

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★