• Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • 22 vs. Earth

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Pretty Boy Detective Club

    ★★★½

  • Shadows House

    ★★

  • ODDTAXI

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Those Snow White Notes

    ★★★½

  • Vivy -Fluorite Eye's Song-

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • SK8 the Infinity

    ★★

  • Horimiya

    ★★½

  • The Edge of Theocracy

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Cadaver

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Moriarty the Patriot

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Akudama Drive

    ★★★½

  • Run

    ★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • Sightless

  • Enola Holmes

  • Lost Girls & Love Hotels

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Host

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • #Alive

    ★★½

  • The Rental

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ½

  • Tesla

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • His House

    ★★★½

  • The First Temptation of Christ

  • Marianne

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★½

  • Mob Psycho 100 II: The First Spirits and Such Company Trip - A Journey that Mends the Heart and Heals the Soul

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Abominable

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★½