will has logged 259 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★½
Edit this entry  
13
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Duke

The Duke

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
04
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
All Is Forgiven

All Is Forgiven

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Goodbye First Love

Goodbye First Love

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spree

Spree

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Only Living Boy in New York

The Only Living Boy in New York

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Moon

Moon

2009
×
★★½
Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Disenchanted

Disenchanted

×
Read the review Edit this entry  
24
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
FRED: The Movie

FRED: The Movie

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry