• At Eternity's Gate

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Boy Erased

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • O.G.

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • When We First Met

  • Black Panther

    ★★★★

  • Madeline's Madeline

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Piercing

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Tyrel

    ★★★

  • The Tale

    ★★★★

  • Mandy

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

  • Daddy's Home 2

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Lego Ninjago Movie

  • It

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Heroin(e)

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Logan Lucky

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Tour de Pharmacy

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

  • It Comes at Night

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Trip to Spain

    ★★★★

  • Life

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • Win It All

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island