Sort by

willmoviefan97 has logged 335 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The Package

The Package

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
22 July

22 July

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry