will has logged 18 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★
Edit this entry  
31
North Korea: The Great Illusion

North Korea: The Great Illusion

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Edit this entry  
17
Duck and Cover

Duck and Cover

1952
×
★★★
Edit this entry  
16
OffOn

OffOn

1968
×
★★★★
Edit this entry  
16
Inside Nazi Germany

Inside Nazi Germany

1938
×
★★★
Edit this entry  
15
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★
Edit this entry  
09
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Life During Wartime

Life During Wartime

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dream and Reality

Dream and Reality

1901
×
★★★
Edit this entry  
02
The Chimney Sweep and the Miller

The Chimney Sweep and the Miller

1900
×
★★★
Edit this entry  
02
Niagara Falls

Niagara Falls

1896
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Morning Alarm

A Morning Alarm

1896
×
★★★
Edit this entry  
02
Photograph

Photograph

1895
×
★★★
Edit this entry  
02
Départ en voiture

Départ en voiture

1896
×
★★★
Edit this entry  
02
Billy Edwards and the Unknown

Billy Edwards and the Unknown

1895
×
★★½
Edit this entry