• Spider-Man: No Way Home

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

  • Eternals

  • Squid Game

  • Spencer

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Fear Street: 1666

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Black Widow

  • The Forever Purge

  • Luca

  • Petite Maman

  • Judas and the Black Messiah

  • Malcolm & Marie

  • The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

  • Enola Holmes

  • Another Round

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Father There Is Only One 2

  • Shiva Baby

  • One in a Thousand

  • Emma.

  • A Perfectly Normal Family

  • The Father

  • Minari

  • Sonic the Hedgehog

  • Promising Young Woman

  • 32 Malasana Street

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Live Twice, Love Once

  • Sound of Metal

  • The Platform

  • Rocks

  • About Endlessness

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

  • Echo

  • The Angry Birds Movie 2

    ★½

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Playmobil: The Movie

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Invisible Life

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Family Romance, LLC

  • And Then We Danced

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Driveways

  • The Farewell

  • Escape Room

  • My Killer Client