Sam 🎞🏴‍☠️ has logged 62 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sick: The Life and Death of Bob Flanagan, Supermasochist

Sick: The Life and Death of Bob Flanagan, Supermasochist

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kingdom of Silence

Kingdom of Silence

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Manborg

Manborg

2011
×
★★
Edit this entry  
31
Creep

Creep

2014
×
★★½
Edit this entry  
30
Parallel

Parallel

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Le Trou

Le Trou

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Edit this entry  
28
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★½
Edit this entry  
27
Mommy

Mommy

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
Edit this entry  
26
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rings

Rings

2017
×
Edit this entry  
25
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ravage

Ravage

2019
×
★½
Edit this entry  
24
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Ferpect Crime

The Ferpect Crime

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★½
Edit this entry  
23
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Beasts Clawing at Straws

Beasts Clawing at Straws

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Lowlife

Lowlife

2017
×
★★
Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Bring Me Home

Bring Me Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mosquito Coast

The Mosquito Coast

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mean Creek

Mean Creek

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Asylum: Twisted Horror & Fantasy Tales

Asylum: Twisted Horror & Fantasy Tales

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Unsane

Unsane

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lavender

Lavender

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marionette

Marionette

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Operation: Endgame

Operation: Endgame

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Stand

The Stand

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
We Are the Flesh

We Are the Flesh

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Grotesque

Grotesque

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Silent House

The Silent House

2010
×
★★½
Edit this entry