• Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Us

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bohemian Rhapsody

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Gerald's Game

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • The Shape of Water

  • The Beguiled

    ★★½

  • Wonder Woman

  • It Comes at Night

    ★★½

  • Baby Driver

  • Get Out

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Doctor Strange

  • Moonlight

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Deadpool

  • The Boy

    ★★

  • The Revenant

  • The Hateful Eight

  • The Martian

  • The Lobster

    ★★★★

  • Inside Out

  • Mad Max: Fury Road

  • The Witch

    ★★★★½

  • Ex Machina

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • Interstellar

  • Gone Girl

  • Nightcrawler

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • The One I Love

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Whiplash

  • The Wolf of Wall Street