emily has logged 21 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade

Blade

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
19
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★★½
Edit this entry