Sort by

Will Kronzer has logged 16 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Who's Hungry?

Who's Hungry?

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lifeboat

Lifeboat

1944
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry