Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Edit this entry  
18
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★½
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
211

211

2018
×
★½
Edit this entry  
01
Grand Isle

Grand Isle

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
23
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★
Edit this entry  
23
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★½
Edit this entry  
14
Major Payne

Major Payne

1995
×
★★★½
Edit this entry  
14
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
30
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Darkness Falls

Darkness Falls

2003
×
★★
Edit this entry  
15
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
Ghoulies

Ghoulies

1985
×
Edit this entry  
10
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bird Box

Bird Box

2018
×
Edit this entry  
03
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★½
Edit this entry