wobbleup has logged 50 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Argo

Argo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
365 Days

365 Days

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shirley

Shirley

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Piper

Piper

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry