• Mortal Kombat

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • TINA

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Phenomenon

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★

  • This Is Paris

    ★★★★

  • The Boy from Medellín

    ★★★

  • The New Mutants

  • Class Action Park

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★

  • Host

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Becoming

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • Misbehaviour

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Relic

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Netflix vs. the World

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • Blood Vessel

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • The Vigil

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Wretched

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★