• No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Coming 2 America

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Ready Player One

  • Star Wars: The Last Jedi

  • I, Tonya

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • Arrival

  • La La Land

    ★★★½

  • Finding Dory

  • Piper

  • Hell or High Water

    ★★★

  • The Nice Guys

  • Hail, Caesar!

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

  • The Big Short

    ★★★★

  • Concussion

  • Spectre

  • The Martian

    ★★★½

  • Potato Salad: Don't Ask!

  • Ant-Man

  • Jurassic World

  • Kung Fury

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

  • Head Full of Honey

  • Kingsman: The Secret Service

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Selma

    ★★★★

  • Interstellar

  • Fury

  • Citizenfour

  • Gone Girl

  • Who Am I

  • The Equalizer

    ★★★½

  • Nowitzki: The Perfect Shot

  • Nightcrawler

    ★★★★½