Miguel has logged 34 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Border

Border

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Angel

Angel

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Project X

Project X

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
A Girl, She Is 100%

A Girl, She Is 100%

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Humans Need Not Apply

Humans Need Not Apply

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Sunset

Sunset

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Midori-ko

Midori-ko

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mochibei

Mochibei

2005
×
★★½
Edit this entry  
19
Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zone

Zone

1995
×
★★½
Edit this entry  
16
Lux Taal

Lux Taal

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Offering

Offering

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Kustom Kar Kommandos

Kustom Kar Kommandos

1965
×
★★½
Edit this entry  
11
El Aleph

El Aleph

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Fantasies

Fantasies

1976
×
★★½
Edit this entry  
11
Benigni

Benigni

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rehearsals for Retirement

Rehearsals for Retirement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★½
Edit this entry  
09
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Orange Box... 10 Years Later

The Orange Box... 10 Years Later

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fool

The Fool

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Stromboli

Stromboli

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sleepless Night

Sleepless Night

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★
Edit this entry  
03
Meru

Meru

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★½
Edit this entry  
01
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry