Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Craft

The Craft

1996
×
Edit this entry  
13
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
05
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Edit this entry  
26
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Edit this entry  
01
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Woman Who Wasn't There

The Woman Who Wasn't There

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Pink Floyd and Syd Barrett Story

The Pink Floyd and Syd Barrett Story

2003
×
Read the review Edit this entry  
13
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Looks That Kill

Looks That Kill

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Miss Violence

Miss Violence

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Not Cool

Not Cool

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Pink Floyd : The Story of Wish You Were Here

Pink Floyd : The Story of Wish You Were Here

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Creep

Creep

2004
×
★★
Edit this entry  
28
Magic Trip

Magic Trip

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Evil Bong

Evil Bong

2006
×
Read the review Edit this entry  
25
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Read the review Edit this entry  
24
Real Genius

Real Genius

1985
×
Edit this entry  
23
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Edit this entry  
17
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
Read the review Edit this entry  
13
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry