rey has logged 28 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Digging Up the Marrow

Digging Up the Marrow

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★½
Edit this entry  
19
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Screaming Skull

The Screaming Skull

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Perfect Man

The Perfect Man

2005
×
★★
Edit this entry  
10
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dog

The Dog

2013
×
Edit this entry  
02
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry