• Run

    Run

    ★★★★

    had to take a star off for not hearing the famous sarah paulson cry :/

  • Spree

    Spree

    ★★★★

    POGCHAMP

  • Bohemian Rhapsody

    Bohemian Rhapsody

    ★½

    this feels more like a mean satire about queen than it does a biopic

  • The Queen's Gambit

    The Queen's Gambit

    ★★★★½

    I BELIEVE IN SOON TO BE EMMY AWARD WINNING ACTRESS ANYA TAYLOR-JOY SUPREMACY

  • The Trial of the Chicago 7

    The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

    i was in love with this film as soon as i saw sacha baron cohen as abbie hoffman

  • Jennifer's Body

    Jennifer's Body

    ★★★½

    wow! the power of women!

  • Hubie Halloween

    Hubie Halloween

    ★★

    adam sandler wasn’t kidding when he threatened to make the worst movie ever if uncut gems got snubbed at the oscar. truly outstanding work! 10/10

  • Rocketman

    Rocketman

    ★★★★½

    why does the your song scene make me cry every single time

  • A League of Their Own

    A League of Their Own

    ★★★½

    hi geena davis if you see this i am free on thursday. if you want to hang out with me on thursday when i am free please respond and come over when i am free on thursday so we can hang out on thursday when i am free.

  • Assassination Nation

    Assassination Nation

    this movie makes me want to beat the fuck out of every man i see ❤️

  • Moonrise Kingdom

    Moonrise Kingdom

    ★★★★

    i believe in harvey keitel supremacy

  • Sleepy Hollow

    Sleepy Hollow

    ★★★

    i’m sure this movie was great but i missed most of it because my partner spent the entire duration of the film convincing her little sister that this movie was a biopic about their great great great great grandfather ichabod crane