WowMIKEWow has logged 625 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Undisputed III: Redemption

Undisputed III: Redemption

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Judy

Judy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Azor

Azor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
And Then There Were None

And Then There Were None

1945
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Calls

Calls

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chuchotage

Chuchotage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Phone Call

The Phone Call

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brave

Brave

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
'Twas the Fight Before Christmas

'Twas the Fight Before Christmas

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
HYDRA

HYDRA

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Who: Scream of the Shalka

Doctor Who: Scream of the Shalka

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Who

Doctor Who

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Who: An Unearthly Child

Doctor Who: An Unearthly Child

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Loki

Loki

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sweat

Sweat

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Lonely Place to Die

A Lonely Place to Die

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Joy Ride

Joy Ride

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Come True

Come True

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
False Positive

False Positive

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Final Flight of the Osiris

Final Flight of the Osiris

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Matriculated

Matriculated

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Detective Story

A Detective Story

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beyond

Beyond

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kid's Story

Kid's Story

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry