ChrisTheOddity has logged 278 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Homefront

Homefront

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Riding: The Year of Our Lord 1974

Red Riding: The Year of Our Lord 1974

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House Arrest

House Arrest

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
National Security

National Security

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nate: A One Man Show

Nate: A One Man Show

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Contraband

Contraband

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The January Man

The January Man

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Savageland

Savageland

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Winter

The Last Winter

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vanishing on 7th Street

Vanishing on 7th Street

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jasper Mall

Jasper Mall

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Killjoy 3

Killjoy 3

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Devil's Gate

Devil's Gate

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Project Power

Project Power

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry