ChrisTheOddity has logged 25 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Killjoy 3

Killjoy 3

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Devil's Gate

Devil's Gate

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Project Power

Project Power

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Killjoy 2: Deliverance from Evil

Killjoy 2: Deliverance from Evil

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Killjoy

Killjoy

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Creep

Creep

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lie

The Lie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fun Size

Fun Size

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry