• The High Note

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • A Fall from Grace

    ★★★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Little

    ★★

  • Jezebel

    ★★

  • Selah and the Spades

    ★★★½

  • Premature

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Love Jacked

  • Amazing Grace

    ★★★★★

  • Slice

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Fast Color

  • Annihilation

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • Logan Lucky

  • Good Time

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Colossal

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Tangerine

    ★★★★

  • What Happened, Miss Simone?

    ★★★★

  • Bomb

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • The Best Man Holiday

    ★★★★½

  • August: Osage County

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★½

  • Before Midnight

    ★★★

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★½

  • The Master

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Love & Other Drugs

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Julie & Julia

    ★★★½

  • Doubt

    ★★★★½

  • American Gangster

    ★★★★½

  • I'm Not There

  • Children of Men

  • ATL

    ★★½

  • Brokeback Mountain

    ★★½

  • Mr. & Mrs. Smith

    ★★★½

  • Closer

    ★½

  • Before Sunset

    ★★

  • Mona Lisa Smile

    ★★★★

  • School of Rock

    ★★★½

  • Punch-Drunk Love

    ★★½

  • City of God

  • George Washington

  • Erin Brockovich

    ★★★½

  • Being John Malkovich

    ★★★½

  • Notting Hill

    ★★★½

  • The First Wives Club

    ★★★★

  • Before Sunrise

    ★★½

  • Death Becomes Her

    ★★½

  • A League of Their Own

    ★★★½

  • Thelma & Louise

    ★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★½

  • Moonstruck

    ★★★½

  • Fatal Attraction

    ★★★★½