wwefan0599 has logged 113 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Adventures of Rocky & Bullwinkle

The Adventures of Rocky & Bullwinkle

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Following

Following

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Leo the Lion

Leo the Lion

2005
×
Read the review Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Steel

Steel

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry