Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Outside the Law: The Scanner Cop Revolution

Outside the Law: The Scanner Cop Revolution

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Scanner Cop

Scanner Cop

1994
×
★★★★
Edit this entry  
29
Faults

Faults

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Crash!

Crash!

1976
×
★★½
Edit this entry  
29
America as Seen by a Frenchman

America as Seen by a Frenchman

1960
×
★★½
Edit this entry  
29
Follow

Follow

2015
×
★★
Edit this entry  
28
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Necromancer

Necromancer

1988
×
★★★½
Edit this entry  
28
Killer's Delight

Killer's Delight

1978
×
★★
Edit this entry  
28
Gates of Hell 2: Dead Awakening

Gates of Hell 2: Dead Awakening

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Amanda & The Alien

Amanda & The Alien

1995
×
★★½
Edit this entry  
28
Hitcher in the Dark

Hitcher in the Dark

1989
×
★★★½
Edit this entry  
28
Alley Cat

Alley Cat

1984
×
★★★
Edit this entry  
27
They Remain

They Remain

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Amityville: A New Generation

Amityville: A New Generation

1993
×
★★½
Edit this entry  
27
The Amityville Curse

The Amityville Curse

1990
×
★★
Edit this entry  
27
Rest in Pieces

Rest in Pieces

1987
×
★★½
Edit this entry  
27
The AGFA Horror Trailer Show: VideoRage

The AGFA Horror Trailer Show: VideoRage

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The AGFA Horror Trailer Show

The AGFA Horror Trailer Show

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The House of the Dead

The House of the Dead

1978
×
★★★
Edit this entry  
26
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★
Edit this entry  
26
Ænigma

Ænigma

1987
×
★★½
Edit this entry  
26
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Adventure of Denchu-Kozo

The Adventure of Denchu-Kozo

1987
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Snake of June

A Snake of June

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The ABC of Love and Sex: Australia Style

The ABC of Love and Sex: Australia Style

1978
×
★★★
Edit this entry  
26
A Woman Like Eve

A Woman Like Eve

1979
×
★★½
Edit this entry  
26
A Ghost Waits

A Ghost Waits

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Shock to the System

A Shock to the System

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sadistic Intentions

Sadistic Intentions

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
A Quiet Place to Kill

A Quiet Place to Kill

1970
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Night in Casablanca

A Night in Casablanca

1946
×
★★★
Edit this entry  
25
They're Inside

They're Inside

2019
×
★★
Edit this entry  
25
She's Allergic to Cats

She's Allergic to Cats

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rot

Rot

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Mass Hysteria

Mass Hysteria

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★★
Edit this entry  
24
Kandisha

Kandisha

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★
Edit this entry  
23
Dolly Dearest

Dolly Dearest

1991
×
★★★
Edit this entry  
23
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Savage Intruder

Savage Intruder

1970
×
★★½
Edit this entry  
23
The Secret Life: Jeffrey Dahmer

The Secret Life: Jeffrey Dahmer

1993
×
★★½
Edit this entry  
23
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★
Edit this entry  
22
Our Ladies

Our Ladies

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Malatesta’s Carnival of Blood

Malatesta’s Carnival of Blood

1973
×
★★★
Edit this entry