• Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Bee and PuppyCat

    ★★★★½

  • little bunny

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★½

  • pizza movie

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★★½

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

    ★★★★½

  • Moon in the 12th House

    ★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • The Love Witch

    ★★★★

  • Bottomless Pit

    ★★★½

  • Don't Hug Me I'm Scared 5

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★½

  • Love

  • Don't Hug Me I'm Scared 4

    ★★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★★½

  • World of Tomorrow

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared 3

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Song of the Sea

    ★★★½

  • When Marnie Was There

    ★★★★½

  • The Closed Notebook

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★★½

  • The Kindergarten Teacher

  • What We Do in the Shadows

    ★★★½

  • Don't Hug Me I'm Scared 2

    ★★★★

  • Tropico

    ★½

  • Frozen

    ★★★★

  • Carrie

    ★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Metalhead

  • Boy & the World

    ★★★★★

  • Snails in the Rain

    ★½

  • Welcome to Hell

    ★★★★

  • Big Bad Wolves

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • ParaNorman

    ★★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • The Lorax

    ★★★

  • Black Mirror: Fifteen Million Merits

    ★★★½

  • The Muppets

    ★★★½

  • Don't Hug Me I'm Scared

    ★★★★

  • Dear Mr/Mrs

    ★★★★

  • Puella Magi Madoka Magica

    ★★★★½

  • Tangled

    ★★★½

  • Megamind

    ★★★½

  • Runaway

    ★★★½

  • Submarine

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Moomins and the Comet Chase

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Where the Wild Things Are

    ★★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★½

  • Up

    ★★★★★

  • Coraline

    ★★★★

  • Twilight

    ★★★

  • Ponyo

    ★★★★

  • Juno

    ★★★★★

  • David Lynch Cooks Quinoa

    ★★★½

  • Stardust

    ★★½

  • Iblard Time

    ★★